Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Konta osobiste

 Na każdego przychodzi taki czas, gdy jest zmuszony otworzyć konto w banku. Czasem po prostu nie ma wyjścia. Fakt ten często zależy od różnych czynników, należą do nich między innymi takie, jak podjęcie pracy, gdzie pracodawca nie ma zamiaru przekazywać pieniędzy z rąk do rąk (co zresztą jest niewygodne), otrzymanie stypendium (coraz więcej szkół i uczelni przekazuje pieniądze wyłącznie w ten sposób) czy dorabianie w różny sposób.

Jest wiele powodów zmuszających do założenia konta, ale nie powinno się myśleć o tym, jako o obowiązku, a raczej o czymś, co znacznie ułatwi nam życie. Najlepiej jest założyć sobie konto osobiste, a dokładniej rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W takiej sytuacji możemy przetrzymywać na nim swoje pieniądze w dowolnym czasie. Nie jest to jednak konto oszczędnościowe.

Podczas wyboru odpowiedniego banku, warto zastanowić się nad kilkoma czynnikami – przede wszystkim nad tym, ile kosztuje dane otrzymanie rachunku, a także od tego, jak wiele jest bankomatów i ile kosztuje wypłata z niemacierzystych sieci. Warto też sugerować się tym, w jakim banku mają konto nasi rodzice, znajomi lub kontrahenci, między którymi często będą się dokonywały przelewy. To zapewnia natychmiastowe przelanie środków na drugie konto w tym samym banku.

Poniżej przedstawiamy niektóre oferty banków dla kont osobistych:

  1. ING bank Śląski – Konto z lwem Direct – jest to oferta skierowana do klientów indywidualnych i charakteryzuje się ogólną darmowością. Nie płaci się za prowadzenie konta, ani za przelewy przez internet i telefon do wszystkich. Nie płaci się również za wypłatę z obcych bankomatów, jeśli miesięczne transakcje płatności kartą przekroczą 200 zł. Dodatkowo, do konta można otrzymać gratis Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO). Otrzymuje się również kartę debetową Moja Karta ING z własnym zdjęciem.
  2. Volkswagen Bank direct – Konto e-Direct – to konto, w którym możemy bezpłatnie realizować przelewy i zlecenia przez internet, mamy dostęp do 8 000 bezpłatnych bankomatów, a także bezpłatnie otrzymujemy kartę VISA. Dodatkowo, do oferty dołączony jest bezpłatny rachunek oszczędnościowy o oprocentowani wynoszącym do 4,74%.
  3. Citi handlowy – CitiKonto Direct – to konto charakteryzujące się bezpłatnością – nie płaci się za wydanie i używanie karty MasterCard PayPass (zbliżeniowej), ani za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Darmowe są również przelewy krajowe przez internet, a także mobilny dostęp do konta.
  4. mBank – eKonto – to konto, na którym jest jednocześnie rachunek oszczędnościowy o oprocentowaniu do 3,03%. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe, tak samo przelewy przez internet oraz opłata za kartę debetową Visa Electron. Nie ma również prowizji za wypłaty z ponad 4300 bankomatów w Polsce.
  5. Inteligo – Konto Inteligo – w przypadku tego rachunku, prócz samego ROR-u można się również ubezpieczyć, inwestować, a także doładowywać telefon. Można za darmo wypłacać i wpłacać pieniądze w placówkach PKO BP. Do konta otrzymuje się kartę Visa Electron.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *