Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Bankowość internetowa

Dla wielu użytkowników internetu bankowość internetowa może się wydawać oczywista. Jednak nie do końca tak jest. Niestety, wciąż spotykamy osoby, które nie mają o tym pojęcia. A to utrudnia życie nie tylko im, ale i nam, bo nie możemy im zrobić przelewu, ponieważ oni nie znają swojego numeru konta, aby nam go podać. Może to brzmi absurdalnie, ale zdarzają się takie sytuacje, na przykład podczas zapłaty współlokatorce za internet – trzeba wtedy specjalnie biec do bankomatu tylko po to, żeby wypłacić pieniądze, które za chwile będziemy musieli komuś dać.

A tymczasem bankowość internetowa ma same plusy. Pozwala nam zarządzać naszymi finansami nie wychodząc z domu, jeśli chcemy, możemy to robić nawet w piżamie. Możemy od razu płacić za różne usługi i dokonywać swobodnych zakupów przez internet. Gdyby nie było bankowości internetowej, musielibyśmy iść na pocztę lub do banku po to, aby wpłacić pieniądze. W takiej sytuacji równie dobrze można by dokonywać zakupów w normalnych sklepach, bo czas wcale by się nie oszczędzał.

Dobrze więc, że pojawiło się coś takiego, jak bankowość internetowa. Nie będę w tym temacie opisywać ofert poszczególnych banków w bankowości internetowej, ponieważ obecnie jest to standard i umożliwiają tę usługę wszystkie banki na polskim i zagranicznym rynku.

Bankowość internetowa ruszyła jeszcze bardziej do przodu po wprowadzeniu płatności online. Dzięki temu można teraz obecnie od razu zapłacić za towar i pieniądze są księgowane natychmiastowo. Dużym krokiem dla użytkowników było wprowadzenie tej funkcji w największym serwisie aukcyjnym allegro – „płacę z allegro”. Teraz zakupy są praktycznie zautomatyzowane i nie jest potrzebne nawet wysyłanie maila do kontrahenta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *