Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Bezpieczeństwo twojego konta zależy od ciebie

Bezpieczeństwo twojego konta zależy od ciebie

05.14.2011

Korzystanie z konta internetowego to gwarantowana wygoda. Nie musisz wychodzić z domu, tłuc się przez miasto i czekać w kolejce, żeby załatwić pilne sprawy. Możesz zapłacić rachunki, przelać środki na czyjeś konto lub nawet zainwestować oszczędności siedząc w wygodnym fotelu. Żeby wszystkie te operacje nie zakończyły się niechcianymi skutkami w postaci włamania się na nasze konto, musisz być świadomy pewnych zagrożeń. Oto kilka prostych wskazówek jak uniknąć przykrych niespodzianek.

Nigdy nie podawaj osobom trzecim danych do twojego konta. To najkrótsza droga do tego, aby w bardzo prosty sposób wyprowadzić twoje pieniądze z konta. Nie daj się nabrać na maile przychodzące na twoją skrzynkę mailową z prośbą o podanie danych do logowania. Banki nigdy o to nie pytają. Takie wiadomości to podchwytliwe działania hakerów podszywających się pod bank.

Zmieniaj hasło co jakiś czas i konstuuj je tak, aby zawierało kilkanaście różnych znaków: litery duże i małe, cyfry. Dobrze zapamiętaj hasło, nigdy nie zapisuj je w widocznym miejscu, na przykład na karteczce w portfelu.

Zwracaj uwagę na stronę, na którą się logujesz. Banki szyfrują połączeni internetowe po to, żeby nie wypływały z nich dane użytkowników. Takie szyfrowane strony oznaczone są ikoną zamkniętej kłódki. Po kliknięciu w ikonę ukazują się informacje na temat właściciela certyfikatu SSL, którym powinien być bank.

Nie korzystaj z usług kawiarenek internetowych do sprawdzania stanu konta i wykonywania na nim operacji. Dotyczy to wszystkich miejsc publicznego dostępu do internetu. Nigdy nie ma pewności,czy ktoś wcześniej nie założył w tym miejscu programu do zapamiętywania hasła.

Na twoim osobistym komputerze aktualizuj program antywirusowy – pomoże to chronić twój komputer przed atakiem hakerów. W czasie gdy logujesz się na swoje konto, nie korzystaj ze skrzynki mailowej lub innych stron wymagających logowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *