Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Cała prawda o pożyczkach

Obecnie na rynku roi się od ofert różnego rodzaju pożyczek. Firmy kuszą nas swoją ofertą mówiąc, że nie potrzeba poręczycieli, że można wziąć pożyczkę na dowód mając siedemdziesiąt pięć lat, że nie trzeba spłacać odsetek raz w roku, że samemu można modyfikować raty – to wszystko po to, aby wybrać akurat tę ofertę, a nie żadną inną. Czy to wszystko prawda? Oczywiście, że nie. Większość to typowe chwyty marketingowe, które zwabiają nas do czyhających na nas, nieświadomych obywateli firm.

Gdzie warto brać pożyczkę?

Najlepiej nigdzie! Żyj tak, aby wystarczało Ci do ostatniego i abyś miał z czego zapłacić, gdy wyskoczy nieprzewidywany wydatek. To oczywiście tylko idylla i w Polsce nadal rzadkość. Zatem, jeśli już koniecznie musisz wziąć pożyczkę, to weź ją z banku, który znasz. Większość banków istnieje na polskim rynku już na tyle długo, że można im zaufać i wiemy, że nie pojawią się w naszych drzwiach komornicy i windykatorzy grożący nam naszą śmiercią lub zaskakującymi informacjami na temat członków naszej rodziny. A, wbrew pozorom, takie sytuacje nie zdarzają się tylko w filmach. Dlatego właśnie najlepiej szerokim łukiem omijać wszystkie firmy, które ogłaszają się wydrukowaną półstronicową kartką z numerem telefonu do zerwania. Jest to bowiem bardzo niebezpieczne! I w praktyce odsetki wcale nie wyglądają tak, jak powinny.

 

W bankach oprocentowanie jest zwykle wyższe, ale wiemy, że te raty pożyczki, na które się zgodzimy, będą nam towarzyszyć do samej spłaty. Wiemy więc, czego oczekiwać i lepiej nie ryzykować.

Kolejna sprawa to pożyczka od Providenta – mają przecież bardzo agresywne reklamy i świetnie się promują. Mało jednak kto zastanawia się nad tym, ile w rzeczywistości wynoszą odsetki! są to często kwoty praktycznie równające się wysokości pożyczki i to niekoniecznie podczas długiego terminu spłacania. Warto więc uciekać od tej firmy jak najszybciej.

Podsumowując, pożyczka nie jest dobrym wyborem, ale tak samo nie jest kredyt czy jakikolwiek inny sposób zadłużania się. Jeśli jednak nie ma innej opcji i konieczna jest gotówka na gwałt, najlepiej jest zdecydować się na bank – najlepiej ten, w którym posiadasz konto, będziesz mógł liczyć na indywidualne podejście.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *