Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Co można zrobić przez internet?

Co można zrobić przez internet?

02.07.2011

Aż chciałoby się odpowiedzieć, że wszystko. Niestety, nie do końca tak jest. Chociaż już niewiele brakuje 🙂 Otóż, w branży finansowej przez internet można naprawdę wiele. Zaczynając od sprawdzenia stanu swojego konta, doładowania telefonu, wysłania przelewu, przelewu między swoimi rachunkami, po wszelkiego rodzaju zakupy oraz wzięcie kredytu, debetu, karty kredytowej, pożyczki i wszelkich innych. Jeszcze do niedawna byłoby to nie do pomyślenia. Teraz czasem wystarczy tylko jeden klik, aby otrzymać gotówkę.

W przypadku „pożyczania” gotówki przez internet, należy to podzielić na dwie części. Pierwsza to dosłownie jeden klik – polega na tym, że Twój bank oferuje Ci pożyczkę, kredyt lub kartę kredytową jednym klikiem i nie musisz nic potwierdzać osobiście w banku.

Druga sprawa polega na tym, że przez internet wypełniasz wniosek, a następnie musisz udać się do banku sfinalizować transakcję. Tak, czy inaczej, oszczędzasz czas, który należałoby poświęcić na jedną wizytę w oddziale banku.

Należy jednak rozsądnie przemyśleć to, czy warto brać jakikolwiek kredyt, kartę kredytową czy pożyczkę tudzież debet. To wszystko, to formy zadłużenia, których powinno się unikać.

Zakupy przez internet jednak robić warto. Dzięki temu można znacznie oszczędzić na niektórych produktach. Można też kupić przez internet, a odebrać osobiście – oszczędzi się w ten sposób koszty przesyłki, które często są bardzo wysokie, zwłaszcza w przypadku produktów o dużych gabarytach lub dużej wadze.

One comment

  1. Patrząc na problem, czy też kwestię internetowego rynku. Moim zdaniem najlepiej jest się nie ograniczać tylko do jednej czy dwóch stron. Prawda jest taka, że na wielu portalach można znaleźć cos ciekawego, różniącego się od konkurencji. Po pierwsze: allegro.pl – wiadomo, nie trzeba przedstawiać, ceneo/nokaut – porównywarki ofert – głównie produktów, groupon – nie trzeba przedstawiać, fastdeal.pl – udoskonalona wersja groupona – live shopping. Na każdej z tych stron można znaleźć interesujące rozwiązania, oferty, które pozwolą nam znaleźć jakość za niską cenę w sieci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *