Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Czy wiesz, jaką zdolność kredytową posiadasz?

Idąc do banku po kredyt możemy zakładać dla siebie różne progi oraz możliwości otrzymania pieniędzy. Niestety, jak się szybko okazuje to co uważamy my, a to jaką ofertę przygotował dla nas bank bywa nieco odmienne.

Kredytodawca może ustalić dla nas różne wskaźniki zdolności kredytowej. Niestety, jak się okazuje spośród wszystkich klientów, więcej jest tych, którzy są niezadowoleni aniżeli tych, którzy skaczą do nieba po odczytaniu oferty indywidualnej oferty kredytu.

Co to właściwie jest zdolność kredytowa?

Zgodnie z prawem bankowym jest to nic innego, jak zdolność spłaty zaciągniętych pieniędzy w banku, łącznie z naliczonymi odsetkami.

W ten sposób bank lepiej może zorientować się w ocenie ryzyka, które bezsprzecznie towarzyszy każdemu większemu kredytowi.

Podczas takiej analizy, bank wie także, czy zdecydować się na podpisanie umowy z taką osobą, czy lepiej nie narażać swojego  miejsca pracy na współpracę z mało wiarygodnym klientem.

Zdolność kredytowa, a pozytywna historia kredytowa

Na wysokość naszej zdolności kredytowej wpływ ma wiele aspektów. Liczy się to, ile zarabiamy, le nie bez znaczenia jest także fakt, czy nie posiadamy już innych zobowiązań finansowych, w tym kredytów.

Ważne także, by zadbać o swoją pozytywną historię kredytową, czyli informacji o tym, jak w przeszłości przebiegały spłaty naszych kredytów oraz innych zobowiązań.

Grunt w tym, że nawet zwyczajna karta kredytowa lub debetowa może okazać się poważnym problemem i utrata szansy na otrzymanie wysokiego kredytu np. na mieszkanie.

Ilość kredytobiorców wzrasta, co za tym idzie powstaje coraz więcej pomysłów na to, jak podnieść swoją zdolność kredytową.

Bank może analizować różne dane, warto zatem pamiętać o kilku sztuczkach.

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? (zobacz tu)

Można rozpocząć od zredukowania wartości swojego kredytu. Czasem nawet niewielkie jego obniżenie, może spowodować, że kredyt zostanie nam udzielony.

Można też przedłużyć nieco czas kredytowania. Oczywiście najczęściej może mieć to wpływ negatywny na wysokość całego kredytu. Rozłożenie go w długim odstępie czasu zmniejszy jednakże wysokość comiesięcznych rat.

Wreszcie, przed przystąpieniem o kredyt możemy również spłacić nasze inne zobowiązania finansowe, które często stoją na przeszkodzie do udzielenia kredytu. Co ciekawe w wielu przypadkach zwraca się chociażby uwagę na zwyczajne karty kredytowe, z których nie musimy korzystać, by stały się przyczyną odmowy otrzymania kredytu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *