Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Jak wybrać konto w banku? Cz. 1

Wybór konta w banku tylko z pozoru jest prosty, zwłaszcza, że obecnie banki prowadzą dość agresywną kampanię reklamową i co chwila przekrzykują się w tym, u kogo jest lepiej. Jedne proponują konto za 0 złotych, inne kuszą wypłatami we wszystkich bankomatach na świecie, jeszcze inne proponują gadżety albo pierwsze pieniądze na koncie. W dodatku grają trochę na uczuciach klientów – Kredyt Bank reklamuje Mann, PKO BP Szymon Majewski, Polbank Justyna Kowalczyk…kogo wybrać? Sugerować się sympatią do postaci, która twierdzi, że oferta tego a tego banku jest najlepsza? Oczywiście nie! Podpowiadamy, na jakie pytania trzeba sobie odpowiedzieć, zanim zwiążemy się z którymkolwiek bankiem.

 Pierwsze brzmi – do czego tak naprawdę konto będzie nam potrzebne? Jeśli jedynie do zakupów w internecie, czy też przechowywania kieszonkowego, do niczego nie przydadzą nam się dodatkowe profity w postaci korzystnego oprocentowania konta ROR. W tym wypadku ważne natomiast będą darmowe przelewy, najlepiej przez internet, przynajmniej w sieci macierzystej banku.
Czy często wybieramy pieniądze z bankomatów. Wtedy pojawia się również drugie – czy bank, którego ofertą jesteśmy zainteresowani posiada wiele bankomatów w miejscu naszego zamieszkania. Często tak jest, jeśli nie, warto zainteresować się ile będzie kosztowała możliwość bezprowizyjnego wypłacania gotówki ze wszystkich, często wiąże się to z niską miesięczną opłatą, np. 5 złotych, niektóre banki proponują opcję za darmo.
Czy potrzebuję „fizycznego” dostępu do banku? Jeśli tak powinniśmy się zdecydować na ofertę któregoś, a będzie to większość, które taką możliwość posiadają. Jeśli nie, możemy skorzystać z oferty banku internetowego, np. mBanku, w którym wszelkie sprawy załatwia się za pośrednictwem telefonu.

To tylko niektóre z pytań, które należy wziąć pod uwagę decydując się na konto. Kolejna porcja wkrótce!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *