Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Jeśli konto, to tylko internetowe

Jeśli konto, to tylko internetowe

01.25.2011

Kiedyś dylematem dla mnie było zdecydowanie się, czy wybrać konto internetowe, czy może tradycyjne. Dziś już się nawet nie zastanawiam i doradzam znajomym, żeby zdecydowali się właśnie na tę pierwszą opcję.

Praca zmusza mnie do częstych wyjazdów służbowych, a z racji tego, że prowadzę działalność gospodarczą to jestem sam sobie szefem, co z ma i dobre i złe strony. Wady są takie, że muszę pamiętać o regularnych przelewach dla ZUSu i urzędu skarbowego, nie zapominając także o wynagrodzeniu dla pracowników, z którymi jestem związany. Nie wyobrażam sobie już teraz stania w kolejkach do banku albo zlecania tego komuś w celu wykonywania tych operacji. Trochę prawdy jest w tym, że dostęp do internetu nas rozleniwił, ale ile czasu oszczędzamy wysyłając e-maile, czy sprawdzając najnowsze wiadomości. Nie wyobrażam sobie, jak radził sobie jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, mój ojciec, który również miał firmę. Internetowe konto bankowe pozwala nie tylko na wygodę, ale także gwarantuje szybkość – pieniądze często są na koncie odbiorcy jeszcze tego samego dnia, najpóźniej do południa następnego. Dodatkowo możemy liczyć na bezpieczeństwo, bo banki stosują szyfrowanie SSL, a każdą, nawet najdrobniejszą operację muszę potwierdzić smsem. I jeszcze jedno – do konta mam dostęp w każdej chwili, nieważne, czy akurat wypada niedziela, czy Boże Narodzenie, wszystko przebiega tak, jak w normalny dzień roboczy.

Wcześniej korzystałem z konta osobistego, ale po założeniu działalności przeniosłem się na firmowe, co oczywiście nie było problemem i było gotowe za pośrednictwem paru kliknięć. W dodatku konto firmowe umożliwiło mi wzięcie kredytu na korzystnych warunkach na rozkręcenie działalności.

Więc dla mnie posiadanie konta internetowego ma same plusy, nie tylko zyskuję na czasie, ale także łatwiej gospodarować mi pieniędzmi. Dzięki temu nie ma mowy o pomyłkach, czy niedotrzymaniu terminów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *