Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Karta kredytowa – czy warto?

Karta kredytowa – czy warto?

02.11.2011

Witam, dziś chciałabym napisać parę słów na temat tego, czy warto decydować się na kartę kredytową. Niestety, odpowiedź nie jest jednoznaczna, i jak zawsze brzmi – „zależy”. To, czy karta kredytowa będzie dla Ciebie korzystna, zależy od wielu czynników. Między innymi od tego, do jakich celów chcesz z niej korzystać. Jeśli po prostu potrzebujesz gotówki, ale nie wiesz, kiedy będziesz w stanie ją oddać, pod żadnym pozorem nie decyduj się na kartę kredytową, ponieważ ma ona zbyt wysokie oprocentowanie. Dużo lepszą opcją będzie typowa pożyczka.

Jeśli jednak potrzebujesz pieniędzy na krótki czas, karta kredytowa będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ponieważ najczęściej ma dość długi czas nieoprocentowania. Jest to zwykle około czterdziestu dni, przed którymi możesz spłacić kredyt, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Jeśli potrzebna Ci kart kredytowa, ponieważ bardzo często latasz, to jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niej będziesz mógł w bardzo szybki sposób zabukować sobie bilet oszczędzając nawet do 200 zł za pośrednictwo zabukowania w biurze podróży.

Jeśli potrzebujesz karty kredytowej, ponieważ często brakuje Ci do wypłaty, możliwe, że lepszym rozwiązaniem będzie debet, mimo że jest oprocentowany już od samego początku.

Pamiętaj, że musisz regularnie spłacać kartę kredytową, ponieważ w innym przypadku odsetki Cię zjedzą. I pamiętaj też, aby wykorzystać minimalny limit w ciągu roku, aby uniknąć płacenia za kartę stu lub dwustu złotych po zakończonym roku rozliczeniowym. Zwykle jest to dwieście złotych w skali miesiąca, więc w ciągu roku kartą kredytową musisz zapłacić 2400 zł. Liczy się średnia.

Z karty kredytowej możesz też korzystać podczas zakupów w internecie, ponieważ jest to już powszechna forma płatności na świecie, rozwija się również w Polsce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *