Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Konta dla młodzieży

 Uważamy, że konto bankowe powinno się mieć od „maleńkości”, no może to trochę przesada, jednakże bardzo ważne jest dla nas to, aby każdy uczył się odpowiedzialności finansowej od najmłodszych lata. Dzięki temu zyska się szacunek do pieniądza. Może pomyślicie „co takiego ma na tym koncie leżeć? – przecież takie dziecko nie ma dochodów” – ale przecież może mieć. Można mu dawać kieszonkowe właśnie w ten sposób – na konto – i gdy nasza pociecha będzie chciała coś sobie kupić, to będzie szła do bankomatu i wypłacała pieniążki. Jeśli nie będzie się jej chciało – to po prostu nie wyda ich, co sprawi, że nauczy się oszczędzać.

Obecnie prawie każdy bank posiada ofertę kont typu JUNIOR. To, na jaki się zdecyduje nasze dziecko powinno zależeć od kilku czynników, ale warto rozpatrzyć opcję założeniu dziecka konta w banku, w którym sami je posiadamy, ponieważ będziemy mogli wykonywać mu darmowe przelewy, które będą na koncie natychmiast. Poniżej przedstawiamy oferty poszczególnych banków.

  1. ING – Konto z Lwem Direct – to konto dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Zaletami tej oferty jest to, że nie płaci się za prowadzenie konta, za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, za przelewy przez internet i telefon, ani za wydanie karty VISA lub Maestro.
  2. Inteligo – Konto młodzieżowe – to konto dla młodzieży od 13 roku życia. Konto to umożliwia ubezpieczenie, inwestycje, obligacje, a także doładowania telefonów. Pieniądze można wypłacać bezpłatnie ze wszystkich placówek PKP BP. Do rachunku otrzymuje się kartę VISA Electron, która umożliwia płatności przez internet.
  3. mBank – izzyKonto – to konto dla młodzieży od 13 roku życia. Nie płaci się ani za otwarcie i prowadzenie, ani za izzyKartę ani za przelewy. Zapewniona jest bezpłatna wypłata środków z bankomatów BZ WBK, Cash4You, eCard i Euronet. Kartą można płacić przez internet, więc po zakupach  internetowych nie trzeba wychodzić z domu. Jeśli rodzice mają konto w mBanku, to przelewy księgowane są od razu.
  4. Multibank – MultiKonto jestem – to oferta skierowana do młodzieży. Jej zaletami są bezpłatne przelewy przez internet oraz ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce. Do konta otrzymuje się kartę VISA Electron, VISA Classic albo netk@artę.

To cztery najważniejsze i naszym zdaniem najbardziej okazyjne oferty konto młodzieżowych. Oczywiście jest ich więcej i to, na jakie się zdecydujesz, zależy od Ciebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *