Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Konta firmowe

 Zakładając firmę należy rozpatrzyć opcję założenia konta firmowego. Ważne jest to, aby wiedzieć, że nie jest to do końca niezbędne, ponieważ mała firma, jednoosobowa, może korzystać z konta osobistego, do momentu, gdy jej transakcje nie przekroczą 15 tysięcy euro. Łatwo więc policzyć, że trzeba mieć naprawdę wiele transakcji na duże kwoty, aby przekroczyć ten próg.

Konto firmowe ma zarówno plusy, jak i minusy, do minusów należy to, że są one częściej płatne, niż w przypadku kont osobistych, ale są też takie sytuacje, w których są bezpłatne. Wszystko zależy od ilości transakcji na poszczególnych rachunkach. Oczywiście to, na jakie się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Poniżej przedstawiamy oferty różnych banków:

  1. ING – konto firmowe Direct – to konto charakteryzujące się ogólną darmowością. Nie płaci się za prowadzenie konta (jeśli miesięcznie zapłaci się kartą za kwotę co najmniej 300 zł), ani za wypłaty z bankomatów ING i Euronet. Przelewy do ZUS-u i US są darmowe. Dodatkowo, konto to współpracuje z systemami finansowo-księgowymi firmy. Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą.
  2. Volkswagen Bank direct – konto firmowe – to konto firmowe charakteryzujące się brakiem opłat za prowadzenie rachunku, za prowadzenie konta, za przelewy przez internet. Przelewy stałe do ZUS-u i US przez internet również są darmowe. Umożliwia założenie lokaty o oprocentowaniu do wysokości aż 4,65%., Chętnych zapraszamy na oficjalną stronę banku.
  3. HSBC – Business Direct – to konto, w którym nie płaci się za prowadzenie rachunku, karty płatnicze są bezpłatne, tak jak wypłaty z bankomatów na całym świecie. Dodatkowo, opcja karty kredytowej, umożliwia limit aż do 100 000 złotych.
  4. Inteligo – Konto firmowe – to oferta skierowana do firm, które chcą mieć bezpłatnie wydaną kartę Visa Electron, gdzie debetem zarządza się on-line oraz gdzie przychodzą od razu powiadomienia SMS o zmianach na rachunku (przelewy przychodzące, wychodzące itp.). Ten bank charakteryzuje się nieograniczonym dostępem do pieniędzy oraz umożliwia ubezpieczenie, inwestycje, obligacje i doładowania telefonów.
  5. Alior Bank – Rachunek zarabiający dla firm – to ekskluzywne konto dla wymagających. Opłata za prowadzenie rachunku to 50zł przy średnim saldzie 9000 zł. Dysponuje darmowymi przelewami do ZUS i US. Wydanie karty debetowej jest darmowe. W ciągu miesiąca można wysłać 10 bezpłatnych przelewów internetowych.
  6. mBank – Konto mBIZNES – to konto, które już na samym początku daje limit zadłużenia do 10 000 zł. Saldo debetowe jest łatwo dostępne. Oferuje bezpłatne przelewy do ZUS i US. Wydanie i odnowienie karty Visa Electron jest darmowe, tak, jak prowadzenie i otwarcie rachunku.
  7. Toyota Bank – Konto dla firm – Ten bank oferuje 1000 bezpłatnych przelewów internetowych miesięcznie. Konto jest oprocentowane na aż 5,5%, a system internetowy jest wyjątkowo wygodny i oszczędza czas. Oferują karty z mikroprocesorem.

To tylko kilka ofert czołowych banków, jeśli jesteś zainteresowany innymi ofertami, zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wpisami na blogu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *