Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Konta firmowe – absulutna konieczność

Konta firmowe – absulutna konieczność

01.21.2011

Konto firmowe jest nieodłącznym elementem prowadzenia własnej firmy i nie ma znaczenia czy chodzi o działalność gospodarczą, czy wielki międzynarodowy koncern. Wiele banków oferuje więc internetowe konta firmowe z korzystnymi opcjami, takimi jak darmowe przelewy do ZUS, czy Urzędu Skarbowego. W walce o klienta, banki chętnie oferują także darmowe karty płatnicze oraz kredytowe, a także kredyty na bardzo korzystnych warunkach, które pozwalają na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Opcje, które oferuje bankowość elektroniczna pozwalają na oszczędność czasu, a także pieniędzy, wszelkie operacje są zwykle darmowe, bądź pobierane są niskie prowizje. Dzięki temu nie będzie już problemów z dotrzymywaniem terminów wynagrodzeń pracowników, czy odprowadzania składek do urzędu – wystarczy uruchomić zlecenie stałe.

Założenie konta firmowego jest bardzo proste, wystarczy przedstawić odpowiednie dokumenty, potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej. Jeśli jest to przedsiębiorstwo jednoosobowe wystarczy wpis do rejestru, REGON i NIP, w przypadku spółek potrzebna jest umowa spółki.

Przy wyborze rachunku bankowego trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Wśród nich jest wysokość stałych opłat bankowych i prowizji, to bardzo ważne, jeśli wykonujemy dużo przelewów. Często jest tak, że 10 pierwszych przelewów w miesiącu jest bezpłatnych, natomiast za kolejne trzeba już płacić. Warto również zwrócić uwagę na oprocentowanie debetu, nawet jeśli nie zakładamy, że nasza firma, choćby przez krótki czas będzie „pod kreską”. Ważnym czynnikiem jest też ilość bankomatów danego banku, a także możliwość wypłacania gotówki bez prowizji w bankomatach innych, niż macierzysty.

Obecnie wszystkie banki oferują możliwość założenia konta firmowego, często kuszą też dodatkowymi bonusami. Konto mBanku o nazwie mBiznes nie tylko jest darmowe i zapewnia darmowe przelewy do US i ZUS, ale także oferuje pakiet internetowy z serwerem, domeną i projektem strony www, a także możliwość uzyskania kupony Google AdWords. Według rankingów kont firmowych to obecnie najkorzystniejsza oferta na rynku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *