Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Konta osobiste

Konta osobiste

02.08.2011

Decydując się na bankowość internetową, musimy najpierw wybrać odpowiednie dla nas konto osobiste. To, na jakie się zdecydujemy, zależy od wielu czynników, ale najczęściej od tego, jaka jest obecnie na rynku najlepsza oferta. Najlepsza, w przypadku bankowości, oznacza taką, która ma jak najwięcej usług darmowych, czyli zakładanie konta, prowadzenie rachunku, użytkowanie karty płatniczej, przelewy do banku macierzystego i zewnętrznych oraz wiele innych. W dzisiejszych czasach coraz więcej banków decyduje się na promocję kont internetowych, jako w stu procentach darmowych. I owszem, zwykle tak jest, bo w przypadku tego typu kont, jego posiadacz sam musi wszystko robić. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy pojawiają się opłaty. A pojawią się, jeśli dobrze nie przeczytasz regulaminu. Przykładem takiej opłaty jest użytkowanie karty płatniczej. Jeśli nie zapłaci się kartą za określoną kwotę, zostanie się obciążonym opłatą za korzystanie z niej.

Dlatego właśnie, podczas wyboru odpowiedniego konta osobistego, trzeba się zapoznać ze wszystkimi „kruczkami” w umowie. Wybierając bank dla naszych pieniędzy, warto też zwrócić  uwagę na to, z jakiego banku przychodzi do nas wynagrodzenie albo do którego banku najczęściej sami przelewamy pieniądze. Jeśli przelew wychodzi z tego samego banku, do którego docelowo trafiają środki, pieniądze pojawiają się na koncie od razu. To duże udogodnienie. Jeśli przelew „idzie” do innego banku, trzeba na niego czekać czasem jeden dzień lub weekend, co nie sprzyja w niektórych sytuacjach. Warto więc wziąć ten fakt pod uwagę podczas wyboru banku.

Taka sama sytuacja jest wtedy, gdy mamy już w danym banku konto i zakładamy drugie – jeśli założymy je w tym samym miejscu, będziemy mieli zapewniony swobodny przepływ pieniędzy.

Warto więc rozsądnie przemyśleć decyzję wyboru banku na konto osobiste.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *