Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Konto młodzieżowe

Konto młodzieżowe

01.21.2011

Konta internetowe zyskują coraz większą popularność, nie tylko w na świecie, ale także w Polsce. Dziś postaram się napisać o kontach młodzieżowych, gdyż ostatnio na własnej skórze przekonałam się, jaki to wygodny i szybki sposób na przekazanie pieniędzy.

Moja siostrzenica wyjechała w tym roku na zimowisko do Szczyrku. Siostra nareszcie mogła odpocząć, bo cały wyjazd trwał dwa tygodnie. Muszę przyznać, że jej córka jest moją ulubienicą, jednak nie zdążyłam przekazać jej drobnego kieszonkowego. Jakieś było moje zdziwienie, kiedy siostra oznajmiła mi, że czternastolatka ma swoje własne konto bankowe i w ten sposób otrzymuje i dysponuje swoimi pieniędzmi. Przekazanie drobnej sumy na konto nie trwało długo i Marta jeszcze tego samego dnia otrzymała pieniądze. Chciałabym się więc podzielić przydatnymi informacjami na temat kont młodzieżowych właśnie z Wami. Kto wie, kiedy Waszej pociesze nagle zabraknie pieniędzy podczas wakacyjnej wyprawy. Ta opcja jest więc idealny rozwiązaniem.

Konta młodzieżowe oferuje coraz więcej banków. Często kuszą dodatkowymi bonusami, bo konkurencja jest spora, jednak mają wiele cech wspólnych, które są jak najbardziej korzystne dla klientów. Konto młodzieżowe można założyć już dziecko, które ukończyło 13 rok życia. Wystarczy nasza zgoda na otwarcie rachunku i często za pośrednictwem paru kliknięć wszystkie formalności są załatwione i należy oczekiwać kuriera. Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe – niewiele różni się ono od konta dla dorosłych, może poza tym, że możemy mieć kontrolę nad wydatkami pociechy i w razie jakichś problemów zablokować dostęp do niego. Standardem jest też już bankowość internetowa, obecnie chyba żaden bank nie oferuje już kont tylko tradycyjnych. Oczywiście oznacza to, że dziecko dostęp do niego ma 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, bez względu na święta, czy inne okoliczności. Również przelewy i wszystkie inne operacje są darmowe, a nierzadko dziecko otrzymuje też swoją własną kartę płatniczą.

Internetowe konto młodzieżowe to doskonały pomysł dla szczególnie zabieganych rodziców. Dziecko, posiadając własny rachunek czuje się bardziej dorosłe i docenione, uczy się oszczędzać i dysponować określonymi kwotami, co dobrze wpływa na jego rozwój i późniejsze operowanie pieniędzmi. Warto więc jak najszybciej zastanowić się nad taką opcją, kiedy nasza pociecha skończy 13 lat, zwłaszcza, że banki są przychylne klientom. Takie usługi oferuje między innymi mBank – IzzyKonto, Multibank – Multikonto jestem, Millenium Bank – Konto Osobiste Student, czy ING Bank Śląski – Konto Direct.

Warto również wspomnieć, że tego typu konta często wybierane są przez studentów, szczególnie tych, którzy wyjeżdżają z rodzinnych miast.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *