Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Korzystanie z bankowości internetowej w telefonie komórkowym

Korzystanie z bankowości internetowej w telefonie komórkowym

02.16.2011

Dziś chciałabym napisać parę zdań na temat korzystania z bankowości elektronicznej w telefonach komórkowych. To zupełnie nowa usługa, którą zaczynają świadczyć banki. Ich ilość zwiększa się bardzo dynamicznie. Teoretycznie można było korzystać z tej opcji już od dawna, gdy tylko ktoś posiadał w komórce internet. W praktyce tego transakcje wykonywane w ten sposób, nie były do końca bezpieczne. A to dlatego, że komórki rzadko oferowały bezpieczne logowanie SSL.

Od niedawna poszczególne banki, na przykład ING, wprowadzają aplikacje na poszczególne telefony komórkowe (Symbian, Windows, Android itd), które umożliwiają bezpieczne transakcje zawarte przez telefon komórkowy. Dzięki temu, można z każdego miejsca sprawdzić stan swojego konta czy wysłać komuś przelew. To znacznie ułatwia bankowość, ponieważ nie jest nam już potrzebny ani bank, ani komputer do przesyłania pieniędzy.

Dzięki temu zabiegowi, na nowo rozpoczęła się nigdy nie zaprzestana rywalizacja między bankami. Coraz więcej z nich oferuje również tę usługę.

Aplikację można zainstalować już praktycznie na wszelkiego rodzaju telefonów komórkowych, nieważne czy są one dotykowe, czy mają fizyczną klawiaturę, pionowy, poziomy czy kwadratowy wyświetlacz. Nie ma również znaczenia system operacyjny. Wystarczy tylko pobrać aplikację na odpowiedni model telefonu.

Dodatkowo, mobilne wersje stron są dostosowane do komórkowego internetu, dzięki czemu nie musimy już płacić dużej ilości pieniędzy za zużyty transfer spowodowany ładowaniem się i tak niepotrzebnych obrazków. Oszczędzamy też czas, ponieważ skraca się czas ładowania strony.

Same plusy, zapraszamy do korzystania z bankowości elektronicznej dostępnej z komórki w Twoim banku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *