Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Który bank wybrać?

Decydując się na wybór odpowiedniego konta w banku, należy prześledzić bieżące oferty – to oczywiste. Nie jest to jednak jedyne kryterium decydujące o wyborze banku dla siebie. Warto też przemyśleć to, do których osób najczęściej będą trafiać przelewy i od których będą one przychodzić. To ważne, ponieważ posiadając konto w tym samym banku, co nasz, nazwijmy go kontrahent, przelewy są księgowane natychmiast i nie trzeba czekać dnia lub kilku godzin na to, aby pieniądze trafiły na nasze konto lub konto kontrahenta.

Dla przykładu: jeśli naszym głównym źródłem dochodu są przelewy od rodziców – warto założyć sobie konto tam, gdzie oni je posiadają. Jeśli stypendium ze studiów – załóżmy konto tam, gdzie ma nasza uczelnia.

Wszystko w jednym?

Kolejna sprawa – czy warto mieć wszystkie bankowości w jednym banku? na przykład konto osobiste, konto oszczędnościowe, kredyty, karty kredytowe? Odpowiedź nie jest jednoznaczna – to zależy. Wszystko zależy od oferty Twojego banku. Wiadomo, że posiadanie wszystkiego w jednym miejscu jest niezwykle wygodne – pozwala na swobodne przelewy między rachunkami, na spłaty kredytów i kart. Jednakże nie można się do końca tym kierować, ponieważ czasem bywa tak, że bank ma bezkonkurencyjną ofertę tylko dla jednego z rodzajów kont. Może być tak, że każda inna usługa będzie już droższa. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad ofertami innych banków, ponieważ nie ma sensu przepłacać. Niestety, banki, które wszystko mają tanie lub darmowe to rzadkość.

Podsumowując – nie kieruj się wyłącznie ceną, ale bierz ją pod uwagę. Wybierz również taki bank, który będzie dla Ciebie po prostu najwygodniejszą opcją.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *