Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Oszczędzanie pieniędzy w banku

Oszczędzanie pieniędzy w banku

02.16.2011

Każdy kto ma większe ilości gotówki, zapewne zastanawia się, w jaki sposób sprawić, aby były one jeszcze większe. I nie powinno to dziwić, ponieważ jest to najlepszy sposób na zapewnienie sobie stałości finansowej i pewnej przyszłości. Jeśli jest to gotówka, której się nie używa, warto zastanowić nad lokatami albo nad funduszami inwestycyjnymi. Jeśli jednak są to pieniądze, które w każdej chwili mogą się okazać potrzebne, najlepszym rozwiązaniem będzie konto oszczędnościowe z możliwością obsługi elektronicznej.

Dostęp do takich kont ma się co chwile, dzięki czemu, jeśli dane środki będą nam potrzebne, nie musimy się martwić, bo będziemy mogli od razu mieć je na swoim koncie. W przypadku lokat i funduszy inwestycyjnych, nie jest to już takie łatwe.

Bardzo często konta oszczędnościowe mają dzienną kapitalizację odsetek, dzięki czemu można uniknąć podatku Belki, czyli odsetek od oprocentowania konta. To bardzo niekorzystne, ponieważ często sprawia, że tracimy dużą część pieniędzy, które mogłyby być nasze. Warto się obeznać się w poszczególnych ofertach i wybrać tę, w której odsetki są kapitalizowane jak najczęściej.

Wybierając konto oszczędnościowe, warto zastanowić się również nad tym, w jakim banku posiada się konto osobiste. Dzięki temu można bowiem przelewać pieniądze z jednego do drugiego konta i pojawią się one tam praktycznie od razu. Jeśli więc oferta naszego banku jest korzystna zarówno dla kont oszczędnościowych, jak i osobistych, nie zastanawiaj się, tylko postaw na ten sam bank.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *