Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Skąd wziąć pieniądze na własne mieszkanie?

By przełożyć marzenia o własnym mieszkaniu na rzeczywistość, potrzeba nieprzeciętnej wiedzy i dobrej strategii. Plan jest prosty: zdobyć piękne mieszkanie za równie piękną (czytaj: niską) cenę. Obecnie jest tak wiele możliwości zdobycia pieniędzy, że wystarczy dopasować ofertę do naszego statusu i portfela.

Kredyt hipoteczn to najczęstszy i prawdopodobnie najkorzystniejszy sposób na spełnienie marzeń o własnym lokum. Banki chętnie udzielają tego typu kredytów, gdyż mają materialne zabezpieczenie w postaci nabytej nieruchomości. Niewątpliwą zaletą tego typu świadczeń jest to, że nie jest tu konieczna wpłata własna, ani kłopotliwe poręczenie. Tego typu kredyty są zwykle rozłożone na kilkanaście lat, co oznacza dość niskie raty. Wystarczy, że mamy stałe źródło dochodu i upatrzone mieszkanie. Często tego typu świadczenia są łączone z ubezpieczeniem od utraty pracy. Składki są niewielkie, a dają nam bezcenny spokój w razie różnych zawirowań życiowych.

Płatność gotówką. Zdarzają się nabywcy, którzy dysponują wymaganą sumą na mieszkanie. Jeśli jednak nabywca nie kwapi się do jednorazowego wydatku kilkuset tysięcy złotych, warto także pomyśleć o skorzystaniu z bankowej oferty kredytowej. Często jest tak, że taką gotówkę możemy zainwestować w taki sposób, że zyski znacznie przewyższą raty kredytu. Zaciągnięcie kredytu w takim wypadku nie zamraża naszych funduszy i pozwala spełnić dwa równoległe potrzeby – nabędziemy swoje lokum a do tego zachowamy swobodny kapitał, który pozwoli nam pomnażać nasz zysk. Warto też dodać, że poprzez regularne spłacanie kredytu zyskujemy cenną historię kredytową, która w przyszłości może się okazać bardzo przydatna.

By zyskać wymarzone lokum, warto udać się do bankowego doradcy finansowego lub do dobrej agencji nieruchomości, która dobrze zna rynek, dzięki czemu z pewnością wybierze dla nas najkorzystniejsze rozwiązanie. Warto poradzić się specjalistów, gdyż nietrafna decyzja będzie nas prześladować przez wiele kolejnych lat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *