Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Twoja osobista historia czyli historia kredytowa

Czym jest historia kredytowa, do czego jest nam potrzebna i dlaczego zawsze powinna być pozytywna? Odpowiedzi na te pytania zna chyba każdy, kto choć raz w życiu zjawił się w banku z prośbą otrzymania kredytu i niestety miał nie lada trudności by go otrzymać.

Historia, którą tworzymy sami!

Kredyt jaki rzeczywiście jest nam niezbędny do wybudowania domu lub zakupienia samochodu bywa czasem tylko marzeniem. Pieniądze rzędu kilkuset tysięcy złotych mogą bowiem uzyskać tylko nieliczni.

Bank powierzając tak duże pieniądze musi przede wszystkim wiedzieć, że jesteśmy w stanie opłacić niekiedy bardzo wysokie raty. Dłużnik bankowy to zmora dla tego typu instytucji. Oczywiście prędzej czy później bank i tak ściągnie swoje należności, ale w wielu przypadkach woli się jednak od tego ustrzec.

Czy historia kredytowa jest ważna?

Co do tego nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Historia kredytowa, która pozytywnie przedstawia naszą osobę jako kogoś, kto chce przyjąć duże zobowiązanie finansowe, jest niezbędna do tego byśmy mogli być przez bank uznani za wiarygodnych obywateli.

Jak się buduje historię kredytową?

Historia kredytowa dotyczy w dużej mierze tego, jak wcześniej radziliśmy sobie ze wszystkimi procesami kredytowymi, jeśli zatem chcemy wypaść jak najlepiej, powinniśmy skupić  się nad tym, jakie zobowiązania mieliśmy w przeszłości i czy wszystko zostało przez nas uregulowane.

Budowanie pozytywnej historii kredytowej teoretycznie wcale nie musi być trudne. Wystarczy regulować wszystkie swoje opłaty w terminie wcześniej wyznaczonym i nie dopuścić do tego, na naszym koncie pojawił się dług.

Sprawa jest prosta, im sumienniej będziemy pilnować wszystkich swoich opłat tym okażemy się bardziej odpowiedzialnymi kandydatami to podjęcia kredytu.

Jak to się dzieje, że bank wie o nas praktycznie wszystko?

Instytucje finansowe, w tym oczywiście banki posiadają bardzo nowoczesne systemy informowania. Praktycznie, można powiedzieć, że nic się przed nami nie uchowa.

Bank działa bardzo prosto i szybko, wystarczy, że zwrócimy się do niego z podaniem o otrzymanie kredytu, a on od razu zwróci się do BIK o dane osobowe na nasz temat.

Pamiętaj! Informacje na temat nierzetelnego kredytobiorcy przechowywane są w bazach BIK przez aż 5 lat. Co należy zrobić, by zostać sklasyfikowanym jako nierzetelny kredytobiorca? Wystarczy przekroczyć termin spłat raty o 60 dni i nie zareagować na wezwanie do dokonania zaległej płatności.

Zobacz podobny wpis:

http://pioropolis.pl/finanse-i-ekonomia/sposob-na-dluznikow-czyli-jak-nie-trafic-na-czarna-liste-krd.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *