Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Wakacje – gdy zabraknie pieniędzy

Wakacje – gdy zabraknie pieniędzy

01.25.2011

Czasem jest tak, że nagle brakuje nam funduszy, a gotówki jak na złość nie ma gdzie, ani od kogo pożyczyć. Takie sytuacje najczęściej zdarzają się przy wyjazdach, szczególnie w okresie wakacji. Urlopowicze są często zdania, że jeśli pracują cały rok, to na wakacjach mogą sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, a nawet na przekroczenie przeznaczonych funduszy. Co jednak, jeśli nie ma się pod ręką większej ilości pieniędzy?

Dobrym rozwiązaniem okazuje się posiadanie opcji debetu bankowego. Obecnie banki oferują go po podpisaniu dodatkowej umowy, pobierając z tytułu umożliwienia takiej opcji niewielką prowizję. Posiadanie debetu ma więc swoje plusy. Bank na podstawie analizy wpływów na nasz rachunek przyznaje nam kwotę, czasem nawet do 50 tysięcy złotych, które możemy przeznaczyć na dowolny cel, bez wypełniania dodatkowych formularzy, czy udawania się do kogokolwiek. Kolejnym plusem debetu jest fakt, że spłaca się on „sam”., w momencie, kiedy na koncie pojawią się pieniądze – nie musimy więc pamiętać ani o terminach, ani o ratach. W dodatku debet jest nisko oprocentowany w porównaniu na przykład z kredytem, czy pożyczkami przyznawanymi „od ręki”. Jednak wszystko ma też swoje wady, debet również. Po pierwsze, pobieranie prowizji przy aktywowaniu opcji debetu, po drugie odsetki – niskie, ale jednak. I chyba najważniejsza wada – szybko można się zapomnieć i korzystać z debetu nawet wtedy, gdy nie jest nam to do końca potrzebne. Pieniądze przychodzą łatwo, jednak trudniej się nie potem spłaca, dlatego najlepiej zachować umiar i korzystać z tej opcji tylko w ostateczności.

Za to korzystanie z debetu w momencie wyjazdu na wakacje wydaje się być całkiem słuszne. Kolejne takie będą przecież dopiero za rok, a my będziemy musieli ciężko na nie pracować. Nie ma więc sensu odmawiać sobie chwili przyjemności i korzystać z uroków lata.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *