Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Zalety bankowości internetowej

Zalety bankowości internetowej

02.07.2011

Korzystanie z bankowości elektronicznej ma praktycznie same zalety. Czasem po prostu trudno jest się przestawić z klasycznej bankowości i zaufać internetowi. Młodzi ludzie raczej nie mają z tym problemów, sprawa ta dotyczy osób starszych, którzy uważają, że transakcje przez internet są niebezpieczne. Jednakże, gdy ktoś przełamie się raz, potem nie ma już problemów. Można to zauważyć wśród naszych rodziców. Na początku nie chcieli słyszeć o dostępie do ich banku i ich pieniędzy, a teraz nie wyobrażają sobie życia bez bankowości internetowej.

Nie powinno to dziwić, ponieważ bankowość elektroniczna to same zalety i przede wszystkim duża oszczędność czasu. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby za coś zapłacić, ani nawet po to, aby sprawdzić swój stan konta. Dzięki temu otwiera się nowa furtka – zakupy przez internet. Nie wychodząc z domu można zrobić przelew za zakupiony towar, który zostanie dostarczony do naszego domu.

Bankowość internetowa to również oszczędność pieniędzy. Najczęściej konta internetowe są darmowe, bo wszystko robi się samemu. Tak się właśnie promuje bank ING – i to prawda. Dzięki temu, że wszystko jest zautomatyzowane lub robione przez nas, banki mogły obniżyć ceny, na przykład za prowadzenie rachunku. To znaczne ułatwienie.

Dodatkowo, dzięki bankowości internetowej, możemy doładować sobie w parę sekund telefon komórkowy, a także zapłacić rachunki unikając dużych kolejek na poczcie lub w banku. A jak wiadomo, czas to pieniądz. Oszczędzając czas poświęcony na stanie w kolejkach, oszczędzamy pieniądze.

Warto więc skusić się na taką bankowość, ponieważ jest to w dzisiejszych czasach standard.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *