Blog opisujący zagadnienia związane z kontami internetowymi

Zalety karty płatniczej i konta internetowego

Zalety karty płatniczej i konta internetowego

02.29.2012

Niestety, nie wszyscy doceniają zalety jakie niesie ze sobą posiadanie konta bankowego w wersji elektronicznej. W większości do tej grupy należą osoby, które nie należą do pokolenia, które wychowało się przed komputerem z myszką w ręku. Oto kilka argumentów, które do korzystania z konta internetowego, powinny przekonać nawet najbardziej zatwardziałych zwolenników tradycyjnych (czytaj: staroświeckich) form bankowości.

Wygoda i szybkość – tych dwóch rzeczy oczekuje dziś każdy. Czasy, kiedy stało się w kolejce po kilka godzin, żeby dostać podstawowe produkty (o wątpliwej jakości) minęły (miejmy nadzieję) bezpowrotnie. Znakomita większość sklepów posiada terminale, dzięki którym możemy zapłacić plastikową kartą, kiedy nie mamy przy sobie gotówki. Dzięki temu unika się sytuacji, kiedy przychodzi moment do zapłaty a my z przerażeniem stwierdzamy, że w portfelu brak gotówki. Nie trzeba biegać ani do banku, żeby wyciągać z kasy gotówkę, ani do bankomatu. Karta, numer PIN i transakcja potwierdzona. Nawet jeśli zgubimy portfel, ryzyko, że ktoś skorzysta z naszej karty jest znikome, bo nie zna kodu, natomiast gotówkę można wydać bardzo łatwo.

Drugi argument będzie celował w miłośników przyrody i wszystkich, którzy szanują środowisko. Posiadanie konta internetowego wiąże się z tym, że bank nie wysyła klientowi comiesięcznego billingu. To oznacza, że nie marnuje się papier, więc dbamy o lasy. Mogłoby się wydawać, że przecież to tylko kilka kartek na miesiąc, ale jeśli wyobrazimy to sobie w skali roku przy założeniu, że banki mają miliony klientów na całym świecie…

Ale spokojnie. To, że nie otrzymujemy papierowego rachunku z całego miesiąca, nie oznacza, że nie wiem, co dzieje się na naszym koncie. Wręcz przeciwnie – w każdym momencie możemy zweryfikować stan konta oraz sprawdzić wszystkie przeprowadzone transakcje. Wystarczy posiadać dostęp do internetu. Po zalogowaniu na swoje konto, chronione hasłem, mamy wgląd we wszystkie informacje.

One comment

  1. Konta bankowe /

    Rozwój internetu połączył się już bezpośrednio z rozwojem bankowści. Te dwie dziedziny stały się nierozerwalne od paru lat, a bez konta internetowego nie można właściwie funkcjonować już teraz, nie mowiac o tym co będzie się działo za parę lat..

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *